Ligue 1. Kamil Grosicki przedłuży kontrakt z Rennes. "Na lepszych warunkach finansowych"

PRZEGLĄD PRASY. Kamil Grosicki zamierza przedłużyć kontrakt z Rennes o dwa lata. Polski pomocnik wyjawił to w rozmowie z "Super Expressem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPrzez kilka ostatnich dni Grosicki walczył w klubie, by mógł odejść do Legii Warszawa. Wicemistrz Polski oferował za niego nawet 1,5 mln euro, ale działacze francuskiego klubu pozostali nieugięci. Wobec tego Polak zamierza przedłużyć kontrakt o kolejne dwa lata, do 2019 roku - bo obecna umowa wygasa w czerwcu przyszłego roku.

- Rennes chciało przedłużyć kontrakt ze mną już na początku stycznia, ale wtedy uznałem, że do końca okienka transferowego nie ma sensu tego robić, skoro chciałem odejść. Myślę, że przedłużę kontrakt o 2 lata, na lepszych warunkach finansowych - zdradził Grosicki. Więcej na stronie "Super Expressu".

Jest najlepszym strzelcem swojego zespołu w lidze z siedmioma golami. Problem w tym, że jest wykorzystywany głównie jako "superrezerwowy". Tylko 6 razy wyszedł w podstawowym składzie kolejne 19 (!) wchodząc z ławki rezerwowych, zazwyczaj w końcówkach spotkań. Najlepszym tego przykładem jest spotkanie z Toulouse w ostatniej kolejce - Grosicki wszedł w 82. minucie, by w doliczonym czasie gry zdobyć zwycięskiego gola.

Zobacz wideo

Przez to uzbierał zaledwie 925 minut i jest 17. zawodnikiem Rennes pod względem liczby rozegranych minut. Jego klub po 28 kolejkach zajmuje wysokie 6. miejsce z 41 pkt. Do 3. pozycji - dającej prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów - traci tylko punkt.

Obserwuj @sportpl

20 mln euro dla Lewandowskiego? Rekord Bundesligi. Ilu sportowców na kontraktach zarabia więcej?

Więcej o: