Kolejny transfer do Chin. Tym razem chodzi o gwiazdę PSG

Ezequiel Lavezzi podpisze kontrakt z Shanghai Shenhua - podaje portal goal.com. Będzie to kolejne wielkie nazwisko, które przeniesie się do chińskiej Super League w zimowym okienku transferowym.

O tym, że Lavezzi miałby trafić do Chin poinformowała niedawno stacja telewizyjna ESPN. Najpoważniejszym kandydatem do pozyskania argentyńskiego zawodnika miał być Guoan Pekin. W sobotę zaś portal goal.com podał, że Lavezzi przejdzie do Shanghai Shenhua za maksymalnie 10 milionów euro.

O tym, że Lavezzi opuści PSG (lider Ligue 1) mówi się od kilku tygodni. 30-letni Argentyńczyk nie gra w tym sezonie na miarę oczekiwań. Dodatkowo, jego kontrakt wygasa latem tego roku, dlatego klub chcąc na nim zarobić, musi sprzedać go teraz.

To nie pierwszy spektakularny transfer z Europy do Chin w tym okienku transferowym. Od przyszłej rundy w chińskiej Super League występować będą m.in. Jackson Martinez, Ramires, Freedy Guarin, Gervinho i Alex Teixeira. Ten ostatni jest najdroższym piłkarzem w historii tamtejszej ligi - kosztował 50 mln euro.

Lavezzi w tym sezonie wystąpił w 16 meczach PSG, w których zdobył dwie bramki. Jest piłkarzem francuskiego klubu od 2012, kiedy to za 30 mln euro przeszedł z Napoli.

Zobacz wideo

Przez 10 lat była wziętą modelką. Teraz chce sędziować mecze w Premier League! [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA