Djibril Cisse trafi za kratki? ''Szantażował Valbuenę ujawnieniem sekstaśmy''

Jak poinformowały francuskie media, Djibril Cisse może trafić do więzienia. Były reprezentant Francji jest oskarżony o próbę wyłudzenia pieniędzy od... Mathieu Valbueny, czyli obecnego reprezentanta ''Trójkolorowych''.

Wydawałoby się, że Djibril Cisse nie zdoła już skraść uwagi mediów, gdyż obecnie jest na peryferiach wielkiego futbolu. A jednak, znowu jest o nim głośno. Były reprezentant "Trójkolorowych" może trafić do więzienia.

Jak poinformowało francuskie "L`Equipe": ''we wtorek rano policja zatrzymała cztery osoby, w tym Cisse, i postawiła im zarzut próby wymuszenia pieniędzy. Ich ofiarą miał był piłkarz Olympique Lyon, Mathieu Valbuena, a kartą przetargową do uzyskania pieniędzy - prywatna sekstaśma filigranowego pomocnika. Według wstępnych ustaleń Djibril Cisse współpracuje z policją i nie przyznaje się do próby szantażu.''

- Grupie przestępczej, która próbowała szantażować Mathieu, grozi kara co najmniej pięciu lat pozbawienia wolności - powiedział prokurator w oświadczeniu.

Mathieu Valbuena nie zabrał głosu w tej sprawie, bo, jak mówi, chce się skupić na treningach, a wszystko teraz w rękach jego prawników.

Jak na ironię, temat szantażowania - za pomocą prywatnych nagrań erotycznych - nie jest obcy Francuzowi. Sam oskarżony, w 2008 roku, złożył skargę w takiej samej sprawie. Wówczas Cisse miał otrzymać telefoniczne groźby, a szantażyści próbowali wyłudzić150 tysięcy euro, aby jego "prywatny" film nie ukazał się w sieci.

Cisse nie ma ostatnio najlepszej passy. Od 25 września pozostaje bez klubu, bo Saint-Pierroise rozwiązało z nim umowę. 34-latek w przeszłości występował w wielu znanych drużynach, m.in. w: Liverpoolu, Olympique Marsylia czy Lazio Rzym. Jego dobrze rokującą karierę powstrzymały częste kontuzje. Napastnik miał dwukrotnie złamaną nogę.

Więcej o: