Ligue 1. L'Equipe: Valdes nie zagra w Monaco.

Wtorkowe L'Equipe poinformowało, że Victor Valdes nie zostanie piłkarzem Monaco. Francuski klub wycofał się ze wstępnej umowy z Katalończykiem z powodu jego problemów zdrowotnych.

We wtorek L'Equipe napisało, że Victor Valdes nie zostanie piłkarzem Monaco. Kontuzjowany od marca gracz nie przeszedł pomyślnie badań lekarskich. Francuski klub wznawia więc poszukiwania nowego bramkarza.

Doświadczony Katalończyk pozostaje obecnie bez klubu, choć formalnie jego umowa z Barceloną obowiązuje do 30 czerwca. Ponad rok temu Valdes ogłosił, że nie przedłuży kontraktu z "Blaugraną". W marcowym meczu z Celtą Vigo wychowanek Barcy zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Od tej pory przebywa głównie w Niemczech, gdzie przechodzi rehabilitację. Z tego powodu 32 - latek nie pojechał na mundial.

Chwilę po feralnym zdarzeniu prezydent Barcy, Josep Maria Bartomeu, zapewnił, że kataloński klub jest skłonny zaoferować Valdesowi nową umowę. Doświadczony bramkarz nie skorzystał jednak z tej propozycji. Valdes nie zgodził się także na organizację przez Barcelonę oficjalnego pożegnania. Wydaje się, że 32 - latek mimo wszystko opuści Camp Nou. Nowym bramkarzem Barcy został niedawno Marc - Andre ter Stegen. Na dniach kontrakt z Barceloną ma podpisać również Claudio Bravo z Realu Sociedad San Sebastian.

źródło: Okazje.info

Więcej o: