Ligue 1. Dziewięciu rannych na trybunach w Nicei. We Francji zawrzało

Dziewięć osób zostało rannych po tym, jak kibole Saint Etienne zaczęli rzucać krzesełkami w kibiców Nice podczas meczu Ligue 1. Goście wygrali mecz 1:0. Szef ligi zapowiedział dyskusję na temat systemowego zakazu wyjazdów kibiców na mecze.

Jak donosi reporter agencji Reuters, na godzinę przed meczem kibole gości zaczęli wyrywać krzesełka i rzucać nimi w fanów gospodarzy. Służby meczowe próbowały ich uspokoić, ale bezskutecznie. Spokój zaprowadziła dopiero policja, która zmusiła blisko setkę kiboli do opuszczenia Allianz Arena.

"Minister spraw wewnętrznych Manuel Valls i minister sportu Valerie Fourneyron potępiają poważne incydenty, które miały miejsce przed oraz w trakcie meczu Nice z Saint Etienne, w wyniku których dziewięć osób zostało rannych" - napisali we wspólnym oświadczeniu ministrowie.

Władze ligi francuskiej ostrzegają, że reakcją może być zakaz wstępu na stadiony dla kibiców gości. - Dość! Kilku kretynów, którzy nazywają się kibicami, nawet nie zdają sobie sprawy, że rujnują wizerunek piłki nożnej - powiedział szef ligi Frederic Thiriez. - Poproszę o spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych, by przedyskutować wyjazdy kibiców na mecz. Jeśli nie poradzimy sobie z tym problemem, skończy się systemowym zakazem wyjazdów kibiców, a tego nikt by nie chciał - dodał.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.