Primera Division. Falcao w AS Monaco. Budują potęgę jak PSG?

Radamel Falcao opuszcza Atletico Madryt. Snajper nie przeniesie się jednak do Chelsea Londyn ani do Realu Madryt, jak się wcześniej spekulowało. Reprezentujący Kolumbijczyka Jorge Mendes potwierdził, że snajper zagra w przyszłym sezonie w beniaminku Ligue 1 - AS Monaco.

O transferze Radamela Falcao do AS Monaco poinformowało radio RCN de Colombia . Transfer potwierdził reprezentujący piłkarza agent Jorge Mendes oraz jego prawnik, Garcia. Poinformowali oni, że Kolumbijczyk podpisał dziś umowę z francuskim zespołem powracającym do Ligue 1. AS Monaco, którego właścicielem jest rosyjski miliarder Dmitrij Rybołowlew, zapłaci za Falcao 60 milionów euro, czyli tyle, ile wynosiła klauzula odstępnego zapisana w kontrakcie piłkarza.

W kontrakcie Falcao z AS Monaco nie znalazła się żadna klauzula, dzięki której piłkarz miałby otwartą furtkę, aby przejść do Realu Madryt, o czym wcześniej pisano w Hiszpanii. AS Monaco ma dysponować pełnymi prawami do karty zawodniczej Kolumbijczyka.

Od dawna spekulowano, że Falcao ma zasilić tego lata drużynę Chelsea Londyn, Realu Madryt bądź PSG. Jednak to AS Monaco będzie czwartym klubem snajpera. Falcao występował wcześniej w Argentynie (River Plate), Portugalii (FC Porto) i Hiszpanii (Atletico Madryt).

Beniaminek francuskiej Ligue 1 prócz Radamela Falcao, chce ściągnąć także gwiazdora Manchesteru City, Carlosa Teveza. Jak informuje dziennik "L'Equipe" porozumienie pomiędzy klubem a Argentyńczykiem zostało już osiągnięte. Monaco obserwuje także innych piłkarzy. Jednym z kandydatów do gry w tym klubie jest Joao Moutinho z FC Porto oraz Victor Valdes z FC Barcelony.

Więcej o: