Maradona nie zostanie trenerem Montpellier

Louis Nicollin nie zatrudni Diego Maradony na stanowisko trenera Montpellier. Prezes klubu z Ligue 1 obecnie przychyla się do opcji francuskiej.

Obecny trener Rene Girard, który poprowadził Montpellier do tytułu mistrza Francji w poprzednim sezonie nie przedłuży kontraktu wygasającego wraz z końcem obecnego sezonu. Jednym z kandydatów na jego następcę był Diego Maradona , lecz Nicollin zrezygnował z realizacji tego pomysłu.

- [Maradona] nie przyjdzie. Ciężko negocjować z jednym agentem, a on ma ich siedmiu, do gry włączył się ósmy. To nie do zniesienia! - tłumaczy Nicollin w rozmowie z "L'Equipe". - Gdybym chciał Cruyffa, spotkałbym się z odpowiednim agentem. Z Maradoną tak nie jest. Mam tego dość. Nie jego - mam ogromną kolekcję jego koszulek - lecz rezygnuję. Ta sprawa przynosi mi jedynie ból głowy.

Nicollin zamierza zatrudnić francuskiego trenera. Od razu wykluczył kandydatury Raymonda Domenecha i Laurent Blanca, byłego piłkarza Montpellier, gdyż ten "prawdopodobnie odrzuciłby ofertę". Wśród faworytów do objęcia tej posady znajdują się Antoine Kombouare, były szkoleniowiec PSG, oraz Jean Fernandez, w przeszłości pracujący w Olympique Marsylii czy Auxerre.

Więcej o: