Ligue 1. Monumentalne zasoby finansowe PSG. Nowa umowa sponsorska

Czy Paris Saint-Germain będzie wkrótce poza zasięgiem dla innych europejskich drużyn? Z punktu widzenia finansowego zaczyna to tak wyglądać. Jak donosi dziennik "Le Parisien" PSG podpisało nową umowę sponsorską z Organizacją Turystyczną Kataru, dzięki której przez najbliższe cztery sezony będzie wpływać do klubowej kasy od 150 do 200 milionów euro rocznie!

Katarscy właściciele PSG prężnie budują potęgę światowego futbolu. Klub z Paryża już zdążył zostać najlepszą drużyną fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale ambicje włodarzy sięgają znacznie wyżej. Chcą zbudować drużynę, która przez lata zdominuje europejskie rozgrywki i dlatego pompują w klub coraz więcej pieniędzy.

Jak poinformował dziennik "Le Parisien", PSG podpisało nową umowę sponsorską z Organizacją Turystyczną Kataru (Qatar Tourism Authority), która ma promować ten region świata. Wpływy z tej umowy do sezonu 2016-2017 będą wahać się między 150 a 200 milionów euro rocznie (co sezon suma będzie rosła). Umowa przewiduje również specjalne premie, m.in. za wygranie Ligi Mistrzów, i ma być zgodna z programem UEFA Financial Fair Play.

Dla porównania sześcioletni kontrakt Barcelony z Qatar Airways przyniesie klubowi 30 milionów euro rocznie, a Real Madryt na pięcioletniej umowie z Fly Emirates wzbogaci się w sumie "tylko" o 125 milionów euro.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG zagra z Valencią. Pierwszy mecz 12 lutego w Hiszpanii, rewanż 6 marca.

Zobacz wideo
Więcej o: