Liga francuska. Kibice Olympique Marsylia z zakazem podróży

Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych zabroniło kibicom z Marsylii podróży do Paryża 8 kwietnia. Jesienią podobny zakaz wprowadzono dla paryżan jadących do Marsylii. Tego dnia na Parc de Princes PSG zagra z Olympique.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

"8 kwietnia 2012 r. od godziny 00:00 do północy zostaje zakazana podróż indywidualna lub zbiorowa, jakimkolwiek środkiem transportu, między departamentem Bouches-du-Rhone a Paryżem, osobom kibicującym Olympique Marsylii, lub zachowującym się w sposób, który na to wskazuje" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez ministerstwo. Powodem zakazu jest "wysokie ryzyko wybuchu przemocy i zniszczeń do jakich może dojść w środkach transportu i na drogach dojazdowych do Paryża".

W listopadzie kibicom PSG zabroniono podróży na Stade Velodrome w Marsylii. Olympique wygrało 3:0. Pierwszą podobną decyzję francuski rząd podjął w październiku 2010 r. Efektem była długa prawna batalia zapoczątkowana przez kibiców Olympique, którzy chcieli obejrzeć mecz w Paryżu. Ich pozew został ostatecznie oddalony przez trybunał administracyjny w Marsylii.

Obostrzenia to efekt poważnych zamieszek i zadym między kibolami, do których doszło w lutym 2010 r. przy okazji meczu PSG - Olympique. W wyniku bitwy miedzy dwiema grupami kiboli PSG śmierć poniósł 37-latek.

FIFA ? zadba o zdrowie piłkarzy

Więcej o: