Cannavaro zamiast w Juve woli pracować w Al-Ahli

Mistrz świata z 2006 roku, który w piątek ogłosił zakończenie kariery, odrzucił propozycję pracy w swoim byłym klubie - Juventusie Turyn. Włoch woli pozostać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie w swoim ostatnim zespole - Al Ahli Dubaj przyjął rolę doradcy technicznego i globalnego ambasadora klubu.

37-letni Włoch poinformował, że kończy karierę z powodów zdrowotnych . Z powodu kontuzji kolana opuścił siedem ostatnich meczów ligowych. Mimo to Piłkarz Roku FIFA z 2006 roku zdecydował się na pozostanie w Dubaju, gdzie dostał propozycję pracy w klubie.

Były obrońca zdradził, że odrzucił posadę w sztabie technicznym Juventusu: - Proponowali mi tam czteroletni kontrakt, jednak w Dubaju jest mi bardzo dobrze, więc postanowiłem tu zostać. Mam nadzieję, że w tej nowej roli będę w stanie dać klubowi tyle, ile udało mu się zdziałać będąc piłkarzem - powiedział Włoch.

Cannavaro wystąpił na czterech mundialach, a we włoskiej drużynie narodowej rozegrał 136 meczów i zdobył dwa gole. Przez 19 lat profesjonalnej kariery reprezentował barwy takich klubów, jak m.in. Inter Mediolan, Real Madryt czy Juventus Turyn. Ostatni sezon spędził w Al Ahli Dubaj.

Wciąż nie wiadomo czy do West Bromwich trafi Tomasz Kuszczak ?

Nowy nabytek Realu dołączył do pięciu najdroższych obrońców świata ?

Więcej o: