Serie A. Inter zamieszany w Calciopoli?

Śledczy włoskiego związku piłki nożnej zajmujący się aferą Calciopoli Stefano Palazzi twierdzi, że Inter Mediolan również był w nią zamieszany.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Inter został oskarżony o przekupywanie sędziów przez tego samego człowieka, który w ubiegłym tygodniu odrzucił odwołanie Juventusu Turyn, który domagał się zwrotu mistrzowskiego tytułu zdobytego w sezonie 2005/2006. Mistrzostwo po dyskwalifikacji Starej Damy przypadło właśnie Interowi.

Stefano Palazzi jest przekonany, że Inter jest odpowiedzialny za próbę przekupstwa sędziów podczas sezonu 2005/2006. - Inter brał udział w oszustwach podczas afery Calciopoli i miał z tego korzyści - powiedział Palazzi.

Palazzi opiera się na zeznaniach przedstawionych Trybunałowi w Neapolu, który zajmował się aferą Calciopoli. Ówczesny prezydent Interu miał kontaktować się regularnie z Paolo Bergamo i Pierluigim Pairetto, którzy byli odpowiedzialni za obsadę sędziowską.

Afera Calciopoli

Afera Calciopoli wybuchła po ujawnieniu nagrań rozmów telefonicznych dyrektora generalnego Juventusu Turyn Luciano Moggiego. Wpływał on na obsadę sędziowską we włoskiej Serie A.

W wyniku afery Juventusowi Turyn zostały odebrane dwa tytuły mistrzowskie zdobyte w sezonach 2004/2005 i 2005/2006. Stara Dama została też zdegradowana do Serie B i kolejny sezon zaczynała z 9 punktami minusowymi.

Minusowymi punktami zostały też ukarane AC Milan (-8 pkt), AFC Fiorentina (-15 pkt) i Lazio Rzym (-3 pkt). Wszystkie trzy kluby pozostały w Serie A.

Najbardziej pożądani na rynku transferowym

Więcej o: