Inter Mediolan zdobył Puchar Włoch

Inter Mediolan pokonał 3:1 Palermo w finale Pucharu Włoch, zdobywając swoje jedyne trofeum w tym sezonie. Podopiecznych Leonardo do zwycięstwa w Rzymie poprowadził Samuel Eto'o, który dwukrotnie znalazł drogę do bramki rywali.

Kameruński napastnik wpisał się na listę strzelców w 26. i 76. minucie, za każdym razem wykorzystując podania Wesleya Sneijdera. Palermo mimo, że miało przewagę przez większość meczu, zdołało trafić do siatki tylko raz - na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu honorowego gola strzałem głową strzelił Ezequiel Munoz.

Dwie minuty później argentyński obrońca musiał opuścić boisko za faul na rywalu, a po chwili Eto'o mógł skompletować hat-tricka. Z rzutu wolnego trafił jednak w poprzeczkę. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry wprowadzony na boisko Diego Milito, dając Interowi siódmy triumf w Pucharze Włoch, w historii klubu.

Inter Milan - Palermo 3:1 (1:0)

Inter: Samuel Eto'o 26,76, Diego Milito 90+2

Palermo: Ezequiel Munoz 88

Clarence Seedord przedłużył - kontrakt z Milanem ?