Serie A. Trener Napoli: pierwszy raz od czasów Maradony

Już w niedzielę jeden punkt w meczu z Interem może dać pełnię szczęścia trzeciemu w tabeli Serie A Napoli. - Czeka nas historyczne wydarzenie. Zagramy w Lidze Mistrzów po raz pierwszy od 21 lat, kiedy w naszych barwach grał jeszcze Diego Maradona - cieszył się trener Walter Mazzarri.

Napoli potrzebują tylko jednego punktu, by zapewnić sobie pewne miejsce w pierwszej trójce Serie A po zakończeniu rozgrywek. Dziel ich od czwartego w tabeli Udinese sześć oczek - tyle, ile maksymalnie jest do zdobycia w dwóch ostatnich kolejkach. Trzecie miejsce da zespołowi z południa bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. Będzie to pierwszy w historii występ zespołu w elitarnym gronie piłkarskiej Europy, od kiedy Liga Mistrzów zastąpiła Puchar Europy w sezonie 1992/1993.

- W niedzielę czeka nas historyczne wydarzenie. Napoli zagra w Lidze Mistrzów po raz pierwszy od 21 lat, kiedy w naszych barwach grał jeszcze Diego Maradona - przypomniał trener Walter Mazzarri, pewien sukcesu swojego zespołu. W 37., przedostatniej kolejce Serie A Napoli podejmie Inter Mediolan.

- Jeśli wszyscy razem zdołamy potwierdzić to trzecie miejsce, przypieczętujemy w ten sposób nasz udany sezon - mówił trener. Mazzarri nie potwierdził jednak, że zostanie z klubem na dłużej mimo iż jego kontrakt jest ważny jeszcze przez dwa lata.

Szkoleniowiec był łączony z większymi klubami.. Mógłby pozostać w Neapolu, jeśli klub polepszy warunki jego umowy.

- Po zakończeniu sezonu spotkam się z władzami klubu i na spokojnie porozmawiamy o przyszłości - zakończył niespełna 50-letni szkoleniowiec.

Włosy na blond i miniówka - obietnica Lavazziego  ?

Więcej o: