Serie A. Van Bommel: nie mógłbym odmówić Milanowi

Piłkarz AC Milan Mark van Bommel przyznał, że jeśli klub zaproponuje mu nowy kontrakt, nie umiałby odrzucić propozycji.

Holender dołączył do włoskich gigantów styczniu z Bayernu Monachium. W ciągu sześciu miesięcy stał się kluczowym graczem Milanu i zdobył z nim mistrzowski tytuł po raz pierwszy od siedmiu lat.

Choć holenderski pomocnik od dawna zaznaczał, że chciałby pozostać w Mediolanie, jest nim zainteresowanych klubów z całej Europy, w tym Tottenham.

- Jestem tu bardzo szczęśliwy, ale to czy zostanę, nie zależy ode mnie. Decyzja należy do klubu - cytowany przez Calcio 2000. - Gdyby zaproponowali mi pozostanie w klubie, to nie mógłbym powiedzieć Milanowi "nie". Atmosfera jest tu wyjątkowa, gdy wszyscy walczymy o wspólne cele i odkładamy na bok osobiste cele, koncentrując się na interesie zespołu - mówił van Bommel. Były gracz Barcelony zwrócił szczególną uwagę na imponującego sucha zespołu na San Siro. Jego zdaniem to bardzo ważny element, który pomógł klubowi osiągnięciu sukcesu w tym sezonie.

- Jest tu tak wielu wielkich mistrzów, a nawet ci, którzy pozostają na ławce, cały czas ich dopingują. Myślę, że zjednoczona "szatnia" jest kluczowa dla sukcesu i Milan na pewno ja ma - dodał.

Van Bommel ma nadzieję, że wystąpi w sobotnim meczu Mediolanu z Cagliari w przedostatniej kolejce Serie A. Będzie to ostatni mecz Milanu przed własną publicznością. Klub będzie mógł świętować z kibicami zapewnienie sobie mistrzowskiego tytułu.

Z Milanu do Juventusu przechodzi Pirlo  ?

Więcej o: