Serie A. Trenerska karuzela we Włoszech

Palermo ponownie zatrudniło na stanowisku trenera Delio Rossiego, po tym jak drużyna pod wodzą zakontraktowanego przed miesiącem Serse Cosmiego uległa 0:4 Catanii w derbach Sycylii. Po 31. kolejce racę stracił też trener Parmy.

Delio Rossi został zwolniony z posady trenera Palermo 28. lutego przez znanego z impulsywnych decyzji prezesa Maurizio Zampariniego. Powód był zasadniczy: porażka 0:7 z Udinese. - Zrujnował Palermo. Rossi zniszczył ten zespół - mówił wówczas Zamparini.

Tym bardziej zaskakująca jest poniedziałkowa decyzja o zatrudnieniu Rossiego ponownie na miejsce Cosmiego. Być może zadecydowały względy finansowe, gdyż kontrakt Rossiego wciąż jest aktualny, a przepisy Serie A zabraniają jednemu trenerowi pracy w dwóch klubach ligi w ciągu jednego sezonu.

Zmiana też w Parmie

To nie jedyna zmiana trenera w Serie A po 31. kolejce. Szefowie Parmy stracili cierpliwość po porażce 1:2 z Bari, po której klub znajduje się tylko o dwa punkty nad strefą spadkową. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi zwolnionego Pasquale Marino.

Hat-trick Edinsona Cavaniego ?

Więcej o: