Serie A. Delio Rossi zwolniony z Palermo po kompromitującym 0:7 z Udinese

Delio Rossi został w poniedziałek zwolniony z posady szkoleniowca sycylijskiej drużyny. Nowym trenerem będzie Serse Cosmi - poinformował w poniedziałek włoski klub.

O losie Rossiego zadecydowała upokarzająca porażka z Udinese na własnym boisku. Palermo przegrało 0:7, a jej piłkarze nie mogli pogodzić się z tak dotkliwą porażką i po dwóch czerwonych kartkach mecz kończyli w dziewiątkę.

"Palermo informuje, że trener Delio Rossi został zwolniony z funkcji trenera pierwszego zespołu. Jednocześnie klub chciałby podziękować mu za jego pracę" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Sycylijczyków

Zwolnienie Rossiego było tylko formalnością. Zaraz po blamażu w meczu z Udinese, prezydent klubu Maurizio Zamparini poinformował, że szkoleniowiec ma jeden procent szans na utrzymanie posady.

Miejsce na ławce trenerskiej Palermo ma objąć były trener Bresci i Livorno - Serse Cosmi. Pierwsze zajęcia z nowymi piłkarzami Włoch przeprowadzi już we wtorek. Szczegóły dotyczące jego kontraktu nie zostały ujawnione.

Po 27. kolejkach ligi włoskiej Palermo zajmuje 8. pozycję w tabeli. W ostatnich trzech kolejkach odniosło trzy porażki i znacznie oddaliło się od miejsca gwarantującego start w europejskich pucharach.

Zawodnikiem Palermo jest wypożyczony obecnie do Bari reprezentant Polski Kamil Glik.

Rosjanie dają 10 milionów dolarów za Gattuso ?

Więcej o: