Serie A. Del Piero: Mogę podpisać kontrakt 'in blanco'

Alessandro Del Piero powiedział, że może podpisać kontrakt z Juventusem Turyn nawet wówczas, gdy nie będzie na nim widniała kwota, którą ma zarabiać. Tym samym uciął spekulację, że domaga się podwyżki.

36-letni Del Piero chce grać jeszcze przez rok, ale wciąż nie ma podpisanej umowy na nowy sezon. W mediach pojawiały się spekulacje, że negocjacje napastnika z Juventusem rozbijają się o sprawę zarobków. Del Piero zaprzecza.

- Podpisałem swój pierwszy kontrakt z Juventusem in blanco, i podpiszę mój ostatni w ten sam sposób, by nosić tę koszulkę - zadeklarował zawodnik na swojej stronie internetowej.

- Siłą która napędzała moją karierę była zawsze głęboka miłość do piłki nożnej, do Juventusu i jego kibiców. Nie chodzi o pieniądze. Zarobiłem w swoim życiu dużo, choć pewnie mógłbym zarobić więcej, gdybym przystał na niektóre oferty - dodał.

Juventus pozyskał ostatnio napastników: Alessandro Matriego i Lucę Toniego, ale Del Piero jest zdeterminowany, by zostać w klubie, który od nowego sezonu będzie występował na nowym stadionie.

- Rozmawiałem z prezydentem klubu nie o sprawach finansowych, ale o mojej chęci, by pozostać na kolejny sezon. Moja pasja i wola wygrywania była ze mną od rozgrywek juniorów, po mistrzostwa świata, nie wspominając o Serie B. Mój związek z klubowymi barwami i kibicami nie da się zmierzyć liczbami - podkreślił Del Piero w emocjonalnym nagraniu wideo.

Del Piero jest symbolem Juventusu. Rozegrał w nim 667 meczów zdobywając 280 bramek. Jego obecny kontrakt wygasa w czerwcu.

Włosi stracą miejsce w Lidze Mistrzów?

Więcej o: