Serie A. Klub AS Roma zostanie sprzedany w ciągu 30 dni

Klub piłkarski AS Roma zostanie sprzedany amerykańskim inwestorom w przeciągu następnych 30 dni - taką informację podała Italpetroli, obecny właściciel wicemistrza Włoch.

Konsorcjum, którego szefem jest Amerykanin włoskiego pochodzenia Thomas DiBenedetto (właściciel bejsbolowego klubu Boston Red Sox) jest gotów zapłacić 200 milionów euro za większościowy pakiet akcji klubu - podaje włoska prasa.

- Jest już pewne, że wkrótce rozpoczniemy pierwsze tury negocjacji z panem DiBenedetto, który przedstawił nam najlepszą ofertę ze wszystkich jakie otrzymaliśmy - brzmi oficjalny komunikat rodziny Sensi, która jest właściciel firmy Italpetroli.

Klan Sensich (Rosella Sensi jest prezydentem klubu) jest winna pieniądze bankowi Unicredit. W lipcu 2010 roku podpisano umowę, która pozwala bankowi na sprzedaż aktywów rodziny, w tym klubu AS Roma, w celu odzyskania długu.

Thomas DiBenedetto zbił fortunę w branży doradztwa finansowego i obrotu nieruchomościami. Amerykanin twierdzi, że ma olbrzymie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami sportowymi.

"Odrzuciłem ofertę City" - Zlatan Ibrahimović ?

Więcej o: