Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Serie A. Legenda: Fiorentina potrzebuje nowego bramkarza

Kłopot bogactwa na pozycji bramkarza w Fiorentinie przerodził się w problem niedoboru. Frey i Boruc są kontuzjowani, w rezerwie pozostają tylko mocno przeciętny Vlada Avramov i niedoświadczony Andrea Seculin. - Viola potrzebuje nowego bramkarza - uważa Gianluca Pagliuca, legenda włoskiej bramki.

Najpierw kontuzji doznał Sebastian Frey - czeka go jeszcze długa przerwa. Na jego miejsce wskoczył pozyskany przed obecnym sezonem Artur Boruc, ale i jego dopadł pech - nabawił się kontuzji barku i wciąż nie wiadomo, jak długo będzie pauzował. Aktualnie w Fiorentinie zostało dwóch bramkarzy - przeciętny 31-letni Avramov i niedoświadczony 20-letni Seculin.

- Postawienie na Seculina to byłoby niezłe rozwiązanie. To młody chłopak, członek kadry U-21. Uważam jednak, że Viola powinna pomyśleć o sprowadzeniu nowego bramkarza. Najlepiej, by kosztował mało, ale dawał pewność w bramce - uważa Gianluca Pagliuca.

Włoskie media sugerowały, że Fiorentina może tej zimy sprowadzić z Cagliari bramkarza reprezentacji Włoch Federico Marchettiego. Dyrektor sportowy Fiorentiny Pantaleo Corvino zaprzeczył tym doniesieniom. Pagliuca sądzi jednak, że byłoby to bardzo dobre rozwiązanie. - Marchetti to idealna opcja - powiedział legendarny bramkarz.

Krytycy pomysłu zauważają, że po wykurowaniu się Freya i Boruca w Fiorentinie grałoby trzech światowej klasy specjalistów, co wiązałoby się z marnowaniem potencjału dwóch z nich. Poza tym, siedzące na ławce gwiazdy mogłyby zatruwać atmosferę w drużynie.

- Viola musi myśleć o tych problemach, które ma teraz. Później będzie się martwiła przyszłością - kontruje Gianluca Pagliuca.

Przeciętny Fabiański

Więcej o: