Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Seedorf: Włochy nie są rasistowskie, Balotelli ma głupie nastawienie

W odpowiedzi na powtarzające się na włoskich boiskach ekscesy o podłożu rasowym, Clarence Seedorf zadeklarował, że Włochy nie są rasistowskim krajem. - A Mario Balotelli ma po prostu głupie nastawienie, które czasami prowokuje uwagę ze strony tłumu - skomentował pomocnik AC Milan.

Balotelli grający obecnie w Manchesterze City, nie raz spotykał się z przejawami rasizmu na stadionach w Italii. Kibice naśladowali małpy, gdy były piłkarz Interu Mediolan miał piłkę. Trener reprezentacji Włoch Cesare Prandelli wpadł nawet na pomysł, by czarnoskóry napastnik został kapitanem "Squadra Azzura", by powstrzymać falę nienawiści.

Innego zdania jest jednak Seedorf, którego zdaniem włoski futbol nie jest przesiąknięty rasizmem, a to że atakowany jest Balotelli, wcale nie oznacza, że całe Włochy negatywnie odnoszą się do innych ras.

- Nie ma rasizmu we Włoszech - powiedział czarnoskóry Holender. - Jest pewna ignorancja wśród małej grupy, która jednak nie zasługuje na większą uwagę. Balotelli jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale ma po prostu głupie nastawienie, które czasami prowokuje uwagę ze strony tłumu - nic dodać, nic ująć - zadeklarował pochodzący z Surinamu Seedorf.

Ronaldinho coraz bardziej stanowczy - chce odejść z Milanu ?

Więcej o: