Serie A. Leonardo już w Interze: To moje największe wyzwanie

Brazylijczyk Leonardo został oficjalnie zaprezentowany jako trener Interu Mediolan. Byłego szkoleniowca AC Milan na konferencji prasowej powitał aplauz ?jak gwiazdę rocka? skomentowała agencja Reuters.

- Jestem romantyczny. Nie szukałem pracy, szukałem marzenia -tak Leonardo zaczął swoją pierwszą konferencję prasową. - To moje największe wyzwanie - dodał, komentując swoja nową posadę.

Z roszad trenerskich w Mediolanie można po woli układać scenariusz romantycznej telenoweli. Jeszcze w maju tego roku Brazylijczyk pracował u lokalnych rywali, AC Milan. W Interze trenerem był wówczas Jose Mourinho. Sięgnął z nim po trzy trofea i w czerwcu odszedł do Realu Madryt. Na jego miejsce przyszedł Rafael Benitez, ale pożegnał się z klubem po 196 dniach, po nieporozumieniach z prezydentem Massimo Morattim. Na jego miejsce przychodzi teraz Leonardo, zastąpiony przez Massimiliano Allegri.

Druga strona barykady

- Dziękuję Milanowi za 13 wspólnych lat. Nigdy ich nie zapomnę, ale teraz zaczynam nową przygodę. Jestem wolnym człowiekiem - powiedział Leonardo pytany o rywalizację między oboma klubami. W Milanie Leonardo spędził najlepsze lata kariery, a następnie był skautem, dyrektorem technicznym a wreszcie trenerem.

Teraz Leonardo ma walczyć z Interem o szóste z rzędu mistrzostwo Włoch. Obejmuje drużynę na siódmym miejscu, z dwoma zaległymi spotkaniami do rozegrania.

- Wciąż wierzę w mistrzostwo. Wiem, że 13 punktów to dużo w kontekście całych rozgrywek, ale do końca jeszcze długa droga - powiedział Leonardo, który zadebiutuje 6 stycznia meczem z Napoli.

Ronaldinho ma dość Milanu ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.