Włoska prasa o grze Boruca: Wyczyniał cuda, ale ta "osobowość dziecka"...

Włoskie media doceniają "światową klasę" Artura Boruca w zremisowanym 1:1 meczu z Juventusem Turyn, ale zaznaczają, że przy straconej bramce Polak wykazał się "osobowością dziecka". "Wyczyniał cuda", ale przy stałym fragmencie gry popełnił błąd i "klops był gotowy".

Zobacz jak Boruc zagrał z Juve - na Z Czuba.tv ?

"La Gazzetta dello Sport" docenia dwie fantastyczne parady polskiego bramkarza, ale zaznacza że popełnił błąd przy rzucie wolnym wykonywanym przez Pepe. "Boruc wykonał niepotrzebnie krok w przód, przez co piłka go minęła i klops był gotowy".

Autor relacji docenia lepiej zorganizowaną grę Juventusu, który częściej dochodził do sytuacji podbramkowych. Długo jednak nie przynosiło to zmiany rezultatu: "Kilka pomysłów i tak wiele wrzutek z głębi pola, które wyłapywał wyśmienity Boruc". Akcje Iaquinty i Chielliniego zostały zatrzymane przez "wyczyniającego cuda" Polaka.

"Corriere dello Sport" pisze z kolei, że przy stracie bramki Boruc wykazał się "osobowością dziecka". Przedtem jednak polski bramkarz zdaniem dziennika był "gwarancją" przy przy akcjach Quagliarelli i Del Piero, którzy raz po raz niepokoili go swoimi atakami.

"Świetny Boruc popisał się klasą światową przy sytuacjach Iaquinty i Felipe Melo". Później jednak przy rzucie wolnym w wykonaniu Pepe "trajektoria lotu ominęła Boruca i piłka wśliznęła się do bramki" - czytamy w relacji.

Serwis Violanews.com ocenił postawę Boruca bardzo pozytywnie. "Super mecz" w jego wykonaniu, zanim nie przygotował się odpowiednio do rzutu wolnego. "Wybronił wiele sytuacji, bezpiecznie wychodził do wielu piłek. Dwie fantastyczne parady przy rzucie wolnym Del Piero i strzale Iaquinty. Autentyczny cud przy akcji Chielliniego. Wielka szkoda" - kończy recenzję gry Polaka serwis, oceniając jego postawę na 7 z minusem w skali do 10. Lepszą ocenę od Polaka uzyskało tylko trzech piłkarzy Fiorentiny.

Remis Boruca z Juventusem - relacja z meczu ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.