Serie A. Kopacz Ibrahimović z honorowym wyróżnieniem w Taekwondo

Znany z zamiłowania do bójek z kolegami z drużyny Zlatan Ibrahimović został wyróżniony przez włoską federację honorowym czarnym pasem w Teakwondo. Dwa miesiące po bijatyce z Oguchi Onyewu, skopaniu Rodneya Strassera i ostatnim ataku na Robinho.

Podczas spotkania z Palermo, wygranego przez Milan 3:1, Robinho cieszył się z gola, wkładając sobie piłkę pod koszulkę i pokazując kibicom popularną "kołyskę". Szwed postanowił mu ją spod niej wykopać. Zobacz wideo .

Słynny piłkarz sam wymierzał sprawiedliwość także innym kolegom z drużyny. Podczas jednego z ostatnich treningów piłkarzy AC Milan doszło do spięcia Ibrahimovica z Amerykaninem występującym na pozycji środkowego obrońcy Oguchi Onyewu. By nie doszło do bijatyki musieli ich rozdzielić koledzy z drużyny. Czytaj więcej o tym zdarzeniu .

Wcześniej, we wrześniu Zlatan Ibrahimović poczuł ochotę, by kogoś kopnąć, więc kopnął czarnoskórego kolegę z drużyny Rodneya Strassera w plecy. Czytaj więcej o tym zdarzeniu.

Co ciekawe, Ibrahimovic w młodości trenował Teakwondo. Ostatnio jednak, co zapewne nie ma związku z jego boiskowymi wybrykami, został nagrodzony przez włoską federacją honorowym czarnym pasem (pierwszy wywalczył już w wieku 17 lat). Czy ta nagroda uspokoi krnąbrnego Szweda?

Wydarzeniem kolejki derby Mediolanu  ?

Więcej o: