Złota Piłka. Moratti oszołomiony brakiem nominacji dla Milito

Prezydent Interu Mediolan Massimo Moratti jest oszołomiony brakiem napastnika swojego klubu Diego Milito wśród 30 zawodników nominowanych do Złotej Piłki, nagrody dla najlepszego piłkarza 2010 roku przyznawanej przez FIFA i magazyn "France Football".

Śledź eliminacje i przygotowania do Euro 2012 na FACEBOOK-u ?

FIFA i "France Football" ogłosili wąską listę 23 piłkarzy,  z których wybrany zostanie najlepszy piłkarz roku. Są wśród nich czterej gracze Interu: Julio Cesar, Maicon, Wesley Sneijder i Samuel Eto'o, ale zabrakło argentyńskiego napastnika Diego Milito.

Jego pominięcie dziwi, gdyż zaliczył rewelacyjny sezon w Interze, wydatnie przyczyniając się do zdobycia mistrzostwa Włoch i pucharu Ligi Mistrzów. Zdobył między innymi 22 bramki w Serie A, w tym tą pieczętującą mistrzostwo, strzelił gola w wygranym finale Pucharu Włoch i obie bramki w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

- Bardzo mi przykro z powodu pominięcia Diego Milito na liście kandydatów do Złotej Piłki - powiedział Massimo Moratti. - Zadzwoniłem do niego, by powiedzieć mu, że to niesamowita decyzja - dodał prezydent Interu.

Dziesięciu faworytów do nagrody Złotej Piłki ?

Więcej o: