Serie A. Leonardo porównał Berlusconiego do narcyza

- Narcyz nie lubi niczego, co nie jest jego własnym obliczem - powiedział w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" były trener Milanu Leonardo. Brazylijczyk jest rozżalony sposobem, w jaki traktował go właściciel klubu Silvio Berlusconi.

Zobacz jak radzi sobie Milan bez Leonardo ?

- Tak więc żeby było jasne: to ja zdecydowałem się odejść. Zrezygnowałem z ostatniego roku mojego kontraktu, żebyśmy rozstali się w najlepszy sposób - powiedział Leonardo. - Odszedłem z powodu niezgodności naszych charakterów i sposobów bycia. Wszystko to powiedziałem Berlusconiemu - zaznaczył Brazylijczyk.

- Myślałem, że na zawsze pozostanę milanistą - stwierdził Leonardo, który przybył do klubu w 1997 roku jako piłkarz i w ciągu czterech lat rozegrał ponad 100 spotkań.

31 maja wrócił na San Siro jako trener, ale rozstał się z klubem już po jednym sezonie, w którym zdobył z nim trzecie miejsce.

- Jego słowa 'a nie mówiłem' gdy coś poszło nie tak było dla mnie bolesne. Nie wiem też, czemu tyle mówił o mnie. Coś z nim musi być nie tak - uważa Leonardo.

Po sezonie Brazylijczyka zastąpił na stanowisku Massimiliano Allegri. - Mam nadzieję, że da mu czas. To nie w stylu Milanu, zmieniać trenera co roku - sarkastycznie skomentował Leonardo. Sam z kolei zapowiedział, że chciałby spróbować swoich sił w Anglii, gdzie, jak stwierdził, trener ma pełną kontrolę w kierowaniu zespołem.

100 stron o LM już w kioskach - Skarb Mistrzów Sport.pl ?

Więcej o: