Juventus chce przedłużyć kontrakt z Del Piero

Wiele wskazuje na to, że ikona "Starej Damy" zagra w Turynie jeszcze w następnym sezonie. Według wcześniejszych informacji Del Piero miał po tych rozgrywkach przenieść się do MLS. Tymczasem dziennik "La Stampa"donosi, że sternicy Juventusu chcą przedłużyć z nim umowę o kolejne 12 miesięcy.

Del Piero w Turynie gra od 17 lat. Mimo, że jest najstarszym zawodnikiem w zespole nadal odgrywa w nim kluczową rolę. Świetnym tego przykładem był czwartkowy mecz przeciwko Lechowi, w którym był wiodącą postacią swojej drużyny i popisał się pięknym uderzeniem przy bramce na 3:2.

Trener Luigi Del Neri widzi we Włochu prawdziwego lidera i chciałby, aby piłkarz został w Juventusie na dłużej. - On jest świetny, a gol zdobyty w meczu z Lechem świadczy o jego klasie. Posiada nieprzeciętne umiejętności i potrafi je wykorzystać pomimo swojego wieku - mówi Del Neri.

Wiele osób jeszcze niedawno zarzucało trenerom Juventusu, że Del Piero gra tylko ze względu na swoje nazwisko. Takim pogłoskom zaprzeczył Del Neri. - Stawiam na niego tylko z tego powodu, że jest świetnym piłkarzem - powiedział trener.

Burdy we Lwowie. Ukraińcy krytykują zachowanie fanów Borussii  ?

Więcej o: