El. Euro 2012. Prandelli chce oprzeć kadrę Włoch na duecie Cassano - Balotelli

Cesare Prandelli wierzy, że Antonio Cassano i Mario Balotelli przejmą rolę liderów reprezentacji Włoch, która walczy o awans na Euro 2012.

Forma jaką prezentuje ostatnimi czasy Antonio Cassano skłoniła Cesare Prandelliego do przemeblowania linii ataku reprezentacji Włoch. Były szkoleniowiec Fiorentiny wierzy, że niesforny snajper Sampdorii Genua stanie się prawdziwą gwiazdą jego zespołu i wraz z Mario Balotellim stworzy zabójczy duet w ataku Squadra Azzura.

- Mam nadzieję, że Balotelli szybko wróci po kontuzji. Wszystko dlatego, że moją ideą jest stworzenie zespołu wokół niego i Cassano. By skompletować silny atak potrzebuję jeszcze silnego, środkowego napastnika - powiedział Prandelli po wygranej z Wyspami Owczymi.

Nowy selekcjoner reprezentacji Włoch zaliczył dobry start w nowej roli. Byli mistrzowie świata mają jak dotąd komplet punktów w swoim dorobku w eliminacjach do Euro 2012.

Jednak tacy rywale jak Estonia czy Wyspy Owcze nie spełniają roli papierka lakmusowego w kwestii oceny potencjału drużyny mistrzów świata z 2006 roku. Mimo tego Prandelli nie omieszkał dokonać pierwszej oceny nowego oblicza Włoch.

- Przede wszystkim należało odbudować renomę reprezentacji Włoch. Dziwne było to, że naszym kraju przestało się mówić w samych superlatywach. Coś w kadrze było nie tak, ale teraz dokonujemy kolejnych kroków do przodu. Poza tym fani pokazują wciąż wielki entuzjazm i my się im rewanżujemy - zakończył selekcjoner Squadra Azzura.

Świetna atmosfera w Niemczech. Miroslav Klose chwali Lukasa Podolskiego ?

Więcej o: