Boruc chwalony po meczu z Valencią

W towarzyskim pojedynku z hiszpańską drużyną polski bramkarz zagrał cały mecz i wpuścił dwie bramki, ale jego występ oceniany jest pozytywnie. "W co najmniej czterech sytuacjach pokazał szeroki repertuar swoich możliwości" - czytamy na nieoficjalnej stronie włoskiego klubu violanews.com. "La Repubblica" grę Polaka oceniła najwyżej spośród wszystkich zawodników włoskiej drużyny.

Zobacz gole wpuszczone przez Boruca na Zczuba.tv ?

Trener Sinisa Mihajlović zdecydował się na wystawienie Boruca w pierwszym składzie i z występu swojego nowego zawodnika może być zadowolony. Piłkarze Valencii nie był w stanie pokonać naszego bramkarza przez ponad 70 minut, pomimo że stworzyli sobie w tym czasie kilka dobrych okazji. Sytuacji mogli mieć więcej, ale Boruc świetnie dyrygował kolegami z defensywy.

"Głównie dzięki polskiemu bramkarzowi Fiorentina przez ponad 70 minut nie straciła gola. W co najmniej czterech sytuacjach pokazał szeroki repertuar swoich możliwości" - relacjonuje serwis włoskiego klubu. Według violanews.com, Boruc uratował Fiorentinę przed wyższą porażką.

Dwie bramki puszczone przez Polaka nie obciążają jego konta. Winę za stracone gole ponoszą obrońcy. Boruca chwalił również dyrektor sportowy Sandro Menucci. - Boruc udowodnił, że jest dobrym bramkarzem - powiedział Włoch.

Ciepło o byłym bramkarzu Celtiku pisze również "La Repubblica". Dziennikarze gratulują mu świetnego występu i uważają, że bez Polaka środowy wieczór byłby o wiele trudniejszy dla Fiorentiny. Bramkarz otrzymał od nich notę 7 (w skali od 1-10), najwyższą spośród wszystkich zawodników z zespołu.

Trener Sinisa Mihailović przyznał, że jest już niemal pewny kto ostatecznie zostanie bramkarzem numer jeden w jego drużynie. Nazwiska jednak nie zdradził.

Więcej o występie Boruca - czytaj tutaj ?

Więcej o: