Piłka nożna. Cassano i Balotelli mogą wrócić do włoskiej kadry

Mario Balotelli i Antonio Cassano których nie powoływał Marcello Lippi mogą wrócić do włoskiej kadry. - Cassano mógłby zagrać w środku a Balotelli na lewej stronie - powiedział nowy selekcjoner Cesare Prandelli w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

Marcello Lippi nie zabrał na mundial w RPA Cassano i Balotelliego z powodu ich konfliktowych charakterów. Jego następca zasugerował, że u niego będą mieli szanse na grę.

- Cassano mógłby zagrać w środku a Balotelli na lewej stronie - powiedział w rozmowie z La Gazzetta dello Sport". - Ale nie mogę powiedzieć, czy zagrają razem w Londynie - dodał, mówiąc o składzie włoskiej kadry na towarzyski mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej zaplanowanym na 10. sierpnia.

Prandelli liczy, że 28-letni Cassano dojrzał po tym jak w czerwcu zawarł związek małżeński. Z kolei na Balotelliego pozytywnie ma wpłynąć planowane przejście z Interu Mediolan do Manchesteru City. - Będę powoływał zawodników którzy regularnie grają w klubach, więc wolę Balotelliego jako podstawowego gracza w Anglii niż jako rezerwowego we Włoszech - zadeklarował Prandelli.

Kolejne mecze Włosi pod kierownictwem Prandelliego rozegrają już w eliminacjach do Euro 2012. Ich rywalami na początek będą: Estonia 3. września i Wyspy Owcze 7. września.

Lippi i Włosi zawiedli na mundialu w RPA ?

Więcej o: