Serie A. Telewizja Rai nie będzie pokazywać kontrowersyjnych powtórek

Włoska telewizja Rai od najbliższego sezonu zaprzestanie pokazywanie powtórek kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Zamiast tego skupi się na analizie posunięć taktycznych

Stacja chce uniknąć gorących kłótni, jakie często wywiązują się pomiędzy ekspertami w czasie analizowania kontrowersyjnych sytuacji.

- Teraz będziemy mogli pomyśleć o futbolu, gdzie mniej się krzyczy, a więcej myśli - powiedział prezydent Rai, Paolo Galimberti.

Powtórki kwestionowanych sytuacji, w których nie będzie uznanych bramek ani czerwonych kartek, zostaną zastąpione przez głębszą analizę taktyk poszczególnych drużyn.

Włoski związek sędziów bardzo ucieszył się z decyzji stacji. Arbitrzy nie będą mieli jednak spokoju, bo włoskie Sky oraz Mediaset pokazują znacznie więcej piłki nożnej, a nie zamierzają porzucić powtórek kontrowersyjnych sytuacji.

Mimo kolejnych skandali podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA, FIFA ponownie wykluczyła możliwość wprowadzenia do piłki nożnej technologii wideo. W planach jest dołączenie do składu sędziowskiego dwóch dodatkowych sędziów lub eksperymenty z technologią, umożliwiającą stwierdzenie czy piłka wpadła do bramki.

Piłkarz oszukał Zagłębie Wikipedią ?

Więcej o: