Serie A. Gianluigi Buffon przeszedł operację pleców. Może nie zagrać do 2011

Bramkarz reprezentacji Włoch - na co dzień w Juventusie - przeszedł w niedzielę operację pleców. Gianluigi Buffon nabawił się kontuzji na mundialu podczas meczu z Paragwajem. Możliwe, że jeden z najlepszych bramkarzy świata już w tym roku nie wyjdzie na boisko.

Przypomnijmy: Buffon po pierwszych 45 minutach meczu w grupie z Paragwajem (inauguracyjny występ Italii na boiskach RPA) musiał zejść do szatni. W oficjalnym oświadczeniu reprezentacji jako przyczynę absencji w II połowie spotkania podano odnowienie się kontuzji nerwu kulszowego.

32-letni włoski piłkarz przeszedł operację pleców w klinice Casa di Cura La Madonnina w San Gennaro Vesuviano. Decyzję o operacji podjęto jeszcze w RPA. Do czasu kiedy Buffon w pełni odzyska formę i będzie mógł wrócić do bramki Juventusu, zastąpi go Marco Storari.

Dziś - po badaniach lekarskich - włodarze klubu z Turynu mają ogłosić jak długo Buffon będzie pauzował. Możliwe, że nie zobaczymy go na boiskach do końca roku. To i tak lepiej od pierwszych plotek na temat jego zdrowia, które sugerowały, że dla Buffona nadszedł kres kariery sportowej.

Koniec kariery Buffona ?

Więcej o: