Transfery. Schuster sprowadza do Besiktasu Quaresmę

Besiktas Stambuł pozyskał od triumfatora Lii Mistrzów portugalskiego pomocnika Ricardo Quarezmę za 7,3 miliona euro. Inicjatorem transferu był niemiecki szkoleniowiec Bernd Schuster.

Quaresma trafił do Interu z inicjatywy ówczesnego trenera Interu Mediolan Jose Mourinho aż za 18,6 miliona euro. Plan Mourinho się nie sprawdził, bo w Serię A Quaresma nie zabłysnął. W barwach Interu zagrał tylko w 32 meczach i strzelił zalewie jednego gola. Sześć miesięcy 26-letni Portugalczyk spędził w Chelsea, gdzie zagrał w czterech spotkaniach.

Ricardo Quaresma jest pierwszym nabytkiem Bernda Schustera, który w ubiegłym tygodniu został trenerem "Czarnych Orłów".

26-letni Portugalczyk był bardzo obiecujący piłkarzem, wychowankiem znanej szkoły Sportingu Lizbona. W 2003 ściągnęła go do siebie Barcelona, ale La Liga okazała się dla młodego piłkarza zbyt wymagająca i trafił z powrotem do Portugalii, tym razem do FC Porto. W ojczyźnie forma Portugalczyka ponownie rozkwitła, co wzbudziło zainteresowanie Interu, a w rezultacie przenosiny Quaresmy do Mediolanu. Niestety dwukrotnie uznany za najlepszego piłkarza Portugalii zawodnik nie poczynił postępów i został sprzedany do słabszej ligi tureckiej.

Besiktas Stambuł wyraził też zainteresowanie zawodnikami Manchesteru - Robinho i Roque Santa Cruzem.

Real Madryt czeka na Stevena Gerrarda ?

Więcej o: