Massimo Moratti: Mourinho w Realu? Jeszcze nie zaczęliśmy rozmawiać

- Co to znaczy, że wszystko ustalone? Wręcz przeciwnie. Nawet nie zaczęliśmy rozmów - odpowiedział prezydent Interu Mediolan na pytania dziennikarza, czy w środę wszelkie formalności dotyczące przejścia Jose Mourinho do Realu będą zamknięte.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Trener Interu, który w sobotę zdobył z mediolańskim klubem Puchar Europy, krótko po finale poinformował, ze w nowym sezonie będzie prowadził Real Madryt. zaskoczył tym właściciela i kibiców Interu. Problemem okazała się jednak klauzula w kontrakcie, według której Real Musiałby zapłacić Włochom ok. 16 mln euro za przerwanie obowiązującego do 2012 r. kontraktu Mourinho. W poniedziałek prezydent Interu spotkał się z trenerem na obiedzie. Ale Moratti przyznaje, że porozumienia między klubami jeszcze nie ma. - To trochę potrwa - rzucił dziennikarzom.

Prezydent Interu zdaje sobie jednak sprawę, że Portugalczyka, który w minionym sezonie z Interem wygrał Ligę Mistrzów, triumfował w Serie A i w Pucharze Włoch nie zatrzyma. - On zdobył wszystko co mógł. Teraz zaczyna się mało przyjemny okres. Trzeba znaleźć kogoś na jego miejsce - powiedział Moratti i przyznał, że Inter nie ma na razie kandydata na zastępstwo.

Media następcy Mourinho szukają wśród trenera Fulham Roya Hodgsona, który już prowadził Inter, trenera Liverpoolu Rafaela Beniteza i byłego asystenta trenera w Interze Sinisy Mihajlovicia, który w poniedziałek odszedł z Catanii.

Milan zainteresowany Zlatanem Ibrahimoviciem ?

Więcej o: