Serie A. Kto może zastąpić Mourinho w Interze?

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji o odejściu Jose Mourinho z Interu, ale jest to już przesądzone. Wobec tego prezes Interu, Massimo Moratti, musi poszukać następcy Portugalczyka. W piłkarskim światku wymienia się między innymi te dwa nazwiska - Roberto Mancini oraz Sinisa Mihajlovic.

Mourinho w ciągu 24. godzin spotka się z Morattim, aby omówić swoje odejście z Interu i przejście do Realu Madryt. W jego miejsce prezes będzie musiał sprowadzić równie charyzmatycznego trenera, który potrafiłby ujarzmić grupę mediolańskich gwiazd.

- Jestem zwolennikiem zatrudnienia charyzmatycznego trenera o znanym nazwisku. Musimy znaleźć kogoś z nowymi pomysłami. Dobrym pomysłem będzie zatrudnienie trenera doświadczonego, który będzie potrafił wpłynąć swoją wiedzą i pozycją na zawodników - opowiada Moratti.

Takim szkoleniowcem mógłby być Roberto Mancini, który przed erą Mourinho prowadził Inter Mediolan. Dodać trzeba, że z sukcesami - wywalczył z czarno-niebieskimi trzy tytuły mistrza Włoch. Obecnie Mancini jest szkoleniowcem Manchesteru City.

Moratti nie daje jednak jego kandydaturze większych szans.

- Nie, nie sądzę, że zatrudnienie Manciniego jest możliwe. Myślę, że on lubi życie w Anglii, więc sprowadzenie go byłoby niemałym problemem - mówi.

Media spekulują też, że zadania poprowadzenia Interu mógłby podjąć się Sinisa Mihajlovic, który w latach 2006 - 2008 był asystentem Manciniego. Serb od 8 grudnia 2009 jest trenerem Catanii.

Massimo Moratti wypowiada się o nim bardzo ciepło.

- Mihajlovic na pewno ma charakter. Szybko się uczy, jest szanowany przez swoich piłkarzy, jest ich przyjacielem. Szanuje tego człowieka, ponieważ zawsze miałem z nim bardzo dobre relacje - mówi prezes Interu.

- Nie znaczy to jednak, że podjąłem decyzję o jego zatrudnieniu - dodaje.

Mourinho będzie rozmawiał z Morattim ?

Więcej o: