Serie A. Leonardo odchodzi z Milanu

Po zaledwie roku spędzonym na ławce trenerskiej Milanu Leonardo odchodzi z klubu. Poinformował o tym w piątek na konferencji prasowej.

- Obie strony doszły do wniosku, że pora się rozstać - powiedział Leonardo. Pod jego wodzą Milan nie zdobył żadnego trofeum. W tabeli włoskiej ligi zajmuje na kolejkę przed końcem trzecie miejsce i na tej pozycji sezon zakończy. Wystąpi więc w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

Leonardo przejął drużynę Milanu od Carlo Ancelottiego, który odszedł do Chelsea. 41- letni Brazylijczyk większe sukcesy odnosił jako piłkarz. Jest mistrzem świata z reprezentacja Brazylii z roku 1994 i wicemistrzem z 1998 r. Karierę piłkarską zaczynał we Flamengo, ale najlepszy okres gry w ojczyźnie spędził grając w Sao Paulo. Najlepszy okres jego kariery przypada jednak na okres od 1996 r., gdy trafił do PSG, gdzie otrzymał koszulkę z numerem 10. Po udanym sezonie przeniósł się do Milanu, gdzie występował do 2001 r. Mając ciągłe problemy z kontuzjami postanowił zakończyć piłkarską karierę w roku 2003. W reprezentacji Brazylii rozegrał 60 spotkań, w których strzelił 8 bramek.

Więcej o: