Serie A. Buffon: Jeśli opuszczę Juventus, to pójdę do Premier League

Gianluigi Buffon przyznał, że jeżeli miałby opuścić ligę włoską, chciałby grać w jednym z angielskich klubów. Na przeprowadzkę na razie się nie zanosi - Buffon jeszcze przez trzy lata ma ważny kontrakt z Juventusem Turyn.

Włoski bramkarz na razie nie myśli o transferze, ale przyznaje, że chciałby kiedyś spróbować swoich sił w lidze angielskiej.

- To czy odejdę z Juventusu zależy od tego czy władze będą chciały mnie puścić - powiedział włoski bramkarz. W tym momencie nie mam żadnych ofert transferowych z innych klubów, ale w przeciągu dwóch tygodni wszystko może się zmienić. Jeśli opuszczę Turyn, moim kolejnym celem powinna być liga angielska.

Buffon dodał również, że winę za zły sezon Juventusu ponosi cała drużyna.

- Nie wszystko musi być zmienione. W tym sezonie mieliśmy wiele dobrych momentów, w Turynie nadal grają wspaniali piłkarze. Ale jest kilka aspektów, które musimy poprawić, żeby nie ryzykować podobnych błędów w następnych latach. Na początku sezonu myśleliśmy, że wszystko będzie dobrze, ale skończyło się tylko na kilku przyzwoitych wynikach - tłumaczył słabą dyspozycję Juve Buffon.

Bramkarz Juve ustosunkował się również do szans reprezentacji Włoch na nadchodzących mistrzostw świata w RPA. - Wiemy jak ciężko jest zdobyć mistrzostwo świata, ale jeśli będziemy w dobrej dyspozycji psychicznej i fizycznej powinno być dobrze. Nawet jak będziemy grać na 95 procent możliwości, osiągniemy dobry rezultat - zakończył.

Juventus chce Beniteza jak najszybciej czytaj tutaj ?

Więcej o: