Liga włoska. Fani Milanu chcą, żeby Berlusconi odszedł.

18,000 kibiców Milanu, co stanowi prawie 1/4 pojemności stadionu na San Siro chce, aby Silvio Berlusconi odszedł z mediolańskiego klubu. Premier Włoch jest obecnie prezesem AC Milan.

Wszystko zaczęło się od grupy na portalu społecznościowym Facebook. Grupa "Berlusconi out of Milan, Protest In Via Turati"(wyrzućmy Berlusconiego z Milanu, protest in via Turati ) liczy dziś 18 000 członków. Planowany jest marsz protestacyjny główną ulicą Mediolanu via Turati.

Powodem niezadowolenia fanów jest kolejny sezon bez trofeum, a także zapowiedziane przez holding Finivest (firma należąca do rodziny Berlusconich, główny sponsor AC Milanu ) cięcia budżetowe. Kibice zirytowani są również zbytnią rozrzutnością Berlusconiego.

Przez 5 lat wydał on 237 milionów euro. Ogromny wkład finansowy nie przełożył się jednak na sukcesy piłkarskie - Wydać 237 milionów na utrzymanie klubu i nie osiągnąć praktycznie nic, to nie jest powodem do dumy - to wypowiedź internauty należącego do wyżej wspomnianej facebookowej grupy. Inny z internetowych krytyków Berlusconiego uważa, że Milan stał się najbardziej niedorzecznym klubem piłkarskim w Europie

Obecnie drużyna z Mediolanu znajduje się na 3 miejscu w tabeli Serie A tracąc do lidera (Inter Mediolan) 9 punktów. Pierwszego maja klub z San Siro zmierzy się z 9 w tabeli Fiorentiną.

Berlusconi i cięcia w Milanie ?

Więcej o: