Serie A. Mourinho węszy spisek: wszyscy przeciw nam

- Wszyscy są przeciw nam. To nie jest walka kilku drużyn o tytuł. To walka całej ligi przeciw Interowi - powiedział Jose Mourinho, trener Interu Mediolan, w wywiadzie dla Inter Channel.

Portugalczyk milczał przez miesiąc. Nie udzielił żadnego wywiadu od czasu zremisowanego bezbramkowo meczu z Sampdorią. Po spotkaniu Mourinho wykonał gest sugerujący zakucie w kajdanki - dotyczył sędziego, z którego pracy szkoleniowiec Interu był niezadowolony. Portugalczyk otrzymał wtedy karę zawieszenia na trzy spotkania.

Wcześniej, po wygranym w styczniu 2:0 meczu z Milanem, trener Interu musiał zapłacić 18 tysięcy euro kary. Wymierzono mu ją za słowa: "Ktoś nie chce pozwolić, aby moja drużyna zdobyła przedwcześnie tytuł mistrzowski".

Mourinho przerwał jednak milczenie czwartkowej nocy. Udzielił wywiadu dla Inter Channel, w którym zasugerował, że jego drużyna padła ofiarą spisku. - Nie chcę się wypowiadać na temat ligi. Wszyscy są przeciw nam. To nie jest walka kilku drużyn o tytuł. To walka całej ligi przeciw Interowi.

Mourinho uważa, że w spisku biorą udział inne drużyny, a także sędziowie. Ci ostatni rzekomo regularnie gwiżdżą przeciwko liderowi Serie A, przez co ten traci cenne punkty.

W tej chwili w tabeli ligi włoskiej Inter ma tylko punkt przewagi nad Romą i trzy nad Milanem.

Portugalczyk kończy swój wywiad łzawą historią. - Mój syn jest kibicem piłki nożnej. Jak mam mu wytłumaczyć to, co się dzieje? Nie chcę mu opowiadać, że w futbolu nie zawsze wszystko rozgrywa się na boisku. On ma dopiero 10 lat.

Riposta Ranieriego:

Do wypowiedzi Mourinho odniósł się trener Romy - Claudio Ranieri.

- Mourinho powinien się uspokoić. Błędy zdarzają się wszystkim sędziom we wszystkich spotkaniach. Nie tylko w meczach Interu i przeciwko niemu.

- Za przykład niech posłuży nasze ostatnie spotkanie z Interem (wygrane przez Romę 2:1 - red). Strzelili nam gola ze spalonego, a sędziowie tę bramkę uznali.

- Sądzę, że Jose powinien pogodzić się z decyzjami sędziów - zakończył Ranieri.

Roczna dyskwalifikacja grozi Mutu ?

Więcej o: