Serie A - Inter traci punkty w Palermo

Inter Mediolan zremisował 1:1 na wyjeździe z Palermo, co otwiera szansę przed AC Milan na objęcie prowadzenia w tabeli. Jeśli w niedzielnym starciu z Napoli (godz. 15) ?Rossoneri? zdobędą trzy punkty, to mistrz kraju spadnie z długo zajmowanego pierwszego miejsca w Serie A.

Inter jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, gdy w 11. minucie rzut karny wykorzystał Diego Milito. Został on podyktowany po tym, jak obrońca gospodarzy Cesare Bovo sfaulował Lucio.

Trzynaście minut później wyrównał Urugwajczyk Edinson Cavani, który wykorzystał sprytne podanie Fabrizio Miccoliego. Mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów, mimo że szansę na drugą bramkę miał Milito. Jego strzał z ostrego kąta trafił jednak w słupek.

Remis w tym spotkaniu oznacza, że Inter wygrał tylko jeden mecz z ostatnich siedmiu w lidze. Tak słaba postawa pozwoliła Milanowi dogonić lokalnego rywala, a w przypadku niedzielnego zwycięstwa nad Napoli, to podopieczni Leonardo zostaną liderem.