Szczęsny może się pakować. Wyciekły szczegóły kontraktu jego następcy

Juventus jest coraz bliżej zakontraktowania nowego bramkarza. Włoskie media regularnie donoszą, że do Turynu trafi Michele Di Gregorio, który przeniesie się tam z Monzy. Teraz "Tuttosport" ujawnił również szczegóły operacji i przekazał, ile ma zarabiać zawodnik w nowym zespole. Transfer Włocha może oznaczać rychłe odejście Wojciecha Szczęsnego, o czym media spekulują od tygodni.

Juventus jest bardzo aktywny na rynku transferowym i od pewnego czasu jest pewne, że ściągnie nowego bramkarza. Mowa o Michele Di Gregorio z Monzy, który w minionym sezonie rozegrał 34 mecze "Juventus ogłosi podpisanie umowy z Michele Di Gregorio na początku lipca" - przekazał niedawno Fabrizio Romano. 

Zobacz wideo Szaleństwo na ulicach Tbilisi! Gruzja pokonała Portugalię!

Oto szczegóły kontraktu Michele Di Gregorio do Juventusu

Transfer wydaje się już przesądzony, a o szczegółach poinformował "Tuttosport". Dziennikarze przekazali, że Włoch przeniesie się do Turynu na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za 20 milionów euro. Di Gregorio ma zarabiać dwa miliony euro rocznie (Szczęsny inkasuje 6,5 mln) i podpisać kontrakt do 2029 roku. Juventus obecnie planuje już jego testy medyczne. 

Przejście Di Gregorio oznacza, że z klubem prawdopodobnie pożegna się Wojciech Szczęsny. Wiele mówi się o jego przenosinach do saudyjskiego Al-Nassr, gdzie występuje Cristiano Ronaldo. Polak miałby zarabiać tam aż 20 milionów rocznie. Ostatnio pojawiły się również zaskakujące informacje, że do gry o podpis Szczęsnego włączyła się Monza. Włoskie media nie wykluczają scenariusza, w którym Juventus "wymieni się" z tym klubem bramkarzami. 

- Ja nigdy, przysięgam nigdy, nie wymuszałem żadnego transferu. Ale dla mnie lojalność to również taka sytuacja, że jeśli klub - jakikolwiek teoretyczny klub - który dał ci dużo, potrzebuje ten kontrakt zerwać i potrzebuje pomocy, to też jestem w stanie pomóc - mówił niedawno Szczęsny w rozmowie z Footruckiem. 

Wojciech Szczęsny występuje w Juventusie od 2017 roku. Do tej pory rozegrał w tym klubie łącznie 252 mecze i sięgnął z nim między innymi trzykrotnie po mistrzostwo Włoch. Jego kontrakt wygasa w 2025 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.