To się dzieje! Oficjalne ogłoszenie ws. Zielińskiego

Po ośmiu latach Piotr Zieliński rozstaje się z Napoli. W niedzielę 30 czerwca oficjalnie wygasa kontrakt naszego zawodnika z włoskim klubem. W mediach społecznościowych i na oficjalnej stronie klubu oficjalnie pożegnano pomocnika. "Ciao Piotr" - czytamy. A jaka przyszłość czeka 30-latka? Wiele wskazuje na to, że od nowego sezonu będzie występował w Interze Mediolan.

O tym, że Zieliński odejdzie z Neapolu mówiło się już od kilku miesięcy. Polak już od lutego jest dogadany z Interem Mediolan, a oficjalne ogłoszenie jego przejścia do Mediolanu ma nastąpić w lipcu. Wiadomo już, kiedy Polak rozpocznie treningi z nowym klubem. Zieliński ma otrzymać kilka dni wolnego więcej od kolegów i zjawić się w Mediolanie 16 lub 17 lipca. Zapewne wtedy odbędzie się też uroczysta prezentacja nowego zawodnika "Nerazzurrich".

Zobacz wideo Skomplikowana sytuacja we Francji. "Federacja chroni zawodników"

Napoli pożegnało Piotra Zielińskiego. "Ciao"

Piotr Zieliński trafił do Neapolu w 2016 roku. Jego umowa z włoskim klubem oficjalnie wygasa w niedzielę. Napoli zdecydowało się pożegnać pomocnika w mediach społecznościowych. 

"8 sezonów razem, 2 niezapomniane trofea, Scudetto po 33 latach. Na zawsze w historii naszego klubu. Ciao Piotr" - czytamy. Zamieszczono także krótki filmik z kompilacją najważniejszych momentów Zielińskiego w klubie.

W komentarzach również kibice wyrazili wdzięczność Zielińskiemu za ostatnie sezony. "Grazie Piotr" - to najczęściej przewijające się wpisy. 

- Piotrek Zieliński wybrał bardzo dobrze. Trafi do mocnego klubu, znów zagra w Lidze Mistrzów. Oczywiście, konkurencja jest ogromna, ale Piotrek w dobrej formie poradziłby sobie w każdym klubie, od Realu Madryt po Manchester City - mówił niedawno na temat transferu "Ziela" do Interu Zbigniew Boniek.

Piotr Zieliński w Serie A rozegrał łącznie 363 spotkania, strzelił 42 bramki i zanotował 49 asyst. Przed przejściem do Neapolu grał także w Empoli oraz Udinese Calcio. Inter będzie czwartym włoskim klubem Zielińskiego. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.