Transferowa bomba nowej siły w Europie! Niewiarygodny scenariusz. To mistrz świata

Como, beniaminek Serie A, marzy o podboju piłkarskiej Europy. Do tego jeszcze bardzo daleka droga, ale kolejne ruchy klubu będącego właścicielem bardzo zamożnych braci potwierdzają wysokie aspiracje. Po sprowadzeniu mistrza Europy coraz bliżej finalizacji jest transfer mistrza świata i czterokrotnego triumfatora Ligi Mistrzów. "Osobiście przeprowadzi rozmowy na temat przejścia do włoskiego klubu" - ujawnił Fabrizio Romano.

Como po trzech latach spędzonych w Serie B doczekało się upragnionego awansu do elity. Klub z urokliwego, acz niewielkiego (ok. 85 tys. mieszkańców) miasta w Lombardii niebawem może zaskoczyć piłkarską Europę. Jego właścicielami są bowiem niezwykle zamożni bracia Roberto Budi Hartono i Michael Hartono, których majątek szacuje się na 48 mld dolarów (są właścicielami firmy tytoniowej, przedsiębiorstwa elektronicznego Polytron oraz Central Bank of Asia z siedzibą w Dżakarcie).

Zobacz wideo Łukasz Skorupski ujawnia, co po meczu powiedział mu Kylian Mbappe

Indonezyjscy biznesmeni są głównymi udziałowcami, ale mniejszościowe pakiety posiadają również dwie legendy futbolu - Thierry Henry oraz Cesc Fabregas, były piłkarz Como, a od kilku miesięcy asystent trenera. Francuz i Hiszpan to dwie najbardziej znane postacie związane z klubem, choć w niedalekiej przyszłości może dołączyć do nich kolejne wielkie nazwisko.

Como finalizuje wielki transfer. Fabrizio Romano ogłasza. "Jest w mieście"

Coraz bliżej przejścia do beniaminka Serie A jest mistrz świata oraz czterokrotny triumfator Ligi Mistrzów. Tak wynika z informacji przekazanych przez Fabrizio Romano. "Raphael Varane wylądował w Como i jest w mieście, aby osobiście przeprowadzić rozmowy na temat przejścia do włoskiego klubu. Varane porozmawia z zarządem Como i Ceskiem Fabregasem. Como marzy o Varanie" - napisał na Twitterze włoski dziennikarz.

Transfer wydaje się tym bardziej realny, że Varane nie przedłużył kontraktu z Manchesterem United i z początkiem lipca stanie się wolnym agentem. Trzeba tylko uzgodnić z nim warunki kontraktu indywidualnego.

Raphael Varane blisko dołączenia do Como. Wcześniej ściągnęli mistrza Europy

Gdyby Francuz trafił do Como, byłby to już drugi wielki transfer beniaminka Serie A w letnim okienku. Niedawno trafił tam napastnik Andrea Belotti (za 4,5 mln euro z Romy), triumfator Euro 2020 (w reprezentacji Włoch rozegrał 44 spotkania).

Inwestycje w kadrę nie są jedynymi, jakie chcą poczynić ambitni właściciele Como. Do 2025 r. ma zostać wybudowany nowy stadion, gdyż obecny Stadio Giuseppe Sinigaglia nie spełnia nawet wymogów Serie A. Nowoczesny obiekt oraz dobre wyniki sportowe mają pomóc zwiększyć zainteresowanie klubem i sprawić, że stanie się on dużą marką w Europie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.