Takie słowa o Zielińskim?! I to od wielkiej ikony światowego futbolu

Piotra Zielińskiego po Euro 2024 czeka duża zmiana, gdyż po ośmiu latach koszulkę Napoli zmieni na trykot Interu Mediolan. Reprezentant Polski jako wolny zawodnik trafi do zespołu obecnych mistrzów Włoch, co już potwierdzili kilkukrotnie jego działacze. Nadziejami związanymi z reprezentantem Polski podzielił się legendarny kapitan Interu, czyli Javier Zanetti.

"Na początku lipca dojdzie do historycznej chwili. Piotr Zieliński będzie pierwszym piłkarzem z Polski, który zagra w barwach aktualnego mistrza Włoch - Interu Mediolan. Kilka tygodni wcześniej dochodzi jednak do ogromnej zmiany w Interze, która, w pewnym stopniu, może się odbić na teraźniejszości i przyszłości Zielińskiego w Mediolanie. - Ta zmiana jest jak polisa ubezpieczeniowa - mówi jeden z ekspertów ds. finansów" - pisał Aleksander Bernard ze Sport.pl.

Zobacz wideo Maja Strzelczyk wyznaje: Jestem romantyczką! Wierzę, że Euro będzie niezapomniane

Piotr Zieliński po zakończonym sezonie Serie A pożegnał się z Napoli po ośmiu latach gry. Podpisanie umowy z reprezentantem Polski potwierdzili już m.in. Piero Ausilio (dyrektor sportowy) i Dario Baccin (zastępca dyrektora sportowego).

Javier Zanetti czeka na Piotra Zielińskiego w Interze Mediolan. "Lubię go"

O sprowadzenie Piotra Zielińskiego został zapytany Javier Zanetti, legendarny piłkarz Interu Mediolan. Argentyńczyk w klubie spędził 19 lat i wygrał z nim m.in. potrójną koronę (mistrzostwo i Puchar Włoch oraz Ligę Mistrzów) w sezonie 2009/2010. 

- Często obserwowałem Zielińskiego, ponieważ lubię go jako pomocnika. Myślę, że może nam bardzo pomóc - powiedział Zanetti o oczekiwaniach względem polskiego pomocnika w rozmowie z portalem Calciomercato.com.

Argentyńczyk odpowiedział także na pytanie o to, kto będzie faworytem w kolejnym sezonie Serie A, w którym na ławce Interu będzie dalej Simone Inzgahi, w Napoli Antonio Conte, a w Juventusie Thiago Motta.

- To będzie trudna i wyrównana walka o mistrzostwo. Będziemy musieli bronić naszego dwudziestego tytułu ze świadomością, że jesteśmy mocni i zrobimy wszystko, żeby wygrywać. Będzie pracować, jak przez poprzednie lata, żeby konkurować do samego końca - podkreślił.

Nim jednak Piotr Zieliński po raz pierwszy przywdzieje koszulkę Interu Mediolan, to czeka go Euro 2024 z reprezentacją Polski. W poniedziałek o 20:45 kadra Michała Probierza zagra towarzysko z Turcją. Z kolei na samym turnieju zmierzy się z Holandią (16 czerwca), Austrią (21 czerwca) i Francją (25 czerwca). Relacje z tych spotkań będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Piotr Zieliński i Inter Mediolan wygrają Serie w sezonie 2024/2025?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.