Sensacyjne wieści ws. Paulo Sousy! Wielki powrót i to do klubu Polaka

Od października zeszłego roku Paulo Sousa pozostawał bez pracy po zwolnieniu z Salernitany. Teraz pojawiają się doniesienia z Włoch, że Portugalczyk może wrócić do pracy w jednym z klubów Serie A od początku przyszłego sezonu. W nim występuje jeden z reprezentantów Polski, który walczył do samego końca o utrzymanie w rozgrywkach. Jeżeli Sousa wybierze ten zespół, to zastąpi w nim absolutną legendę.

Paulo Sousa pozostawał bez pracy od października zeszłego roku. Wtedy Portugalczyk został zwolniony z Salernitany, która ostatecznie spadła z Serie A. Po opuszczeniu reprezentacji Polski pod koniec 2021 r. Sousa był też szkoleniowcem Flamengo, ale został zwolniony w czerwcu 2022 r. Warto też przypomnieć, że latem zeszłego roku Sousa negocjował z Napoli, co nie spodobało się jego pracodawcom w Salerno. - Sousa delegitymizował i mnie, i drużynę. Latem Sousa negocjował z Napoli. Byłem zdezorientowany, powinniśmy wtedy dokonać innego wyboru - mówił Danilo Iervolino, właściciel Salernitany.

Zobacz wideo Wielka zmiana u Jana Bednarka! "Przełomowy krok"

Od tego momentu Sousa pojawiał się w medialnych spekulacjach pod kątem powrotu do pracy w lidze włoskiej. Trener pojawiał się choćby na meczach Monzy. Na początku czerwca pojawiają się nowe wieści ws. ewentualnej nowej pracy Sousy.

Paulo Sousa wróci do pracy? Może objąć klub Polaka w Serie A

O wszystkim informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Sousa jest głównym kandydatem do objęcia Cagliari, a władze klubu z Sardynii skontaktowali się już z jego przedstawicielami. W zeszłym tygodniu Sousa pojawił się też w kontekście pracy w Hellasie Verona.

Cagliari szuka trenera od końca poprzedniego sezonu, kiedy to Claudio Ranieri ogłosił zakończenie kariery jako trener klubowy. - Wydaje mi się słuszne, żeby odejść - po kolejnym awansie, którego być może nie spodziewaliśmy się od razu, kiedy tu przybyłem w styczniu, i po utrzymaniu. Zdecydowałem, że właściwą rzeczą jest opuścić klub teraz - przekazał szkoleniowiec w specjalnym nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Cagliari.

Cagliari zdołało utrzymać się w lidze włoskiej, zajmując 16. miejsce z 36 punktami, mając punkt przewagi nad strefą spadkową. Sousa nie jest jedynym kandydatem do objęcia Cagliari, przynajmniej zdaniem włoskich mediów. W kontekście zastąpienia Ranieriego wymienia się także Marco Baroniego (Hellas Verona), Alberto Aquilaniego (Pisa), Paolo Vanoliego (Venezia) czy Razvana Lucescu (PAOK Saloniki).

Od sierpnia 2023 r. piłkarzem Cagliari jest Mateusz Wieteska, który opuścił wówczas Clermont Foot za pięć mln euro. Łącznie zagrał 21 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których zanotował dwie asysty. Jego kontrakt z Cagliari wygasa w czerwcu 2027 r. Wieteska nie miał okazji pracować z Sousą w reprezentacji Polski, ponieważ pierwsze powołanie otrzymał dopiero w marcu 2022 r., kiedy selekcjonerem był już Czesław Michniewicz.

Poza Flamengo, Salernitaną i reprezentacją Polski Sousa prowadził m.in. Leicester City (2010), FC Basel (2014-2015), Fiorentinę (2015-2017), Tianjin Quanjian (2017-2018) czy Girondins Bordeaux (2019-2020).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.