Media: Słynny trener znalazł klub! Chce uratować upadłego giganta

Antonio Conte pozostaje bezrobotny od marca zeszłego roku, gdy został zwolniony z Tottenhamu. Wydaje się jednak, że już niedługo wróci na ławkę trenerską. Jak przekazał między innymi Gianluca Di Marzio, szkoleniowiec jest bardzo bliski związania się z topowym zespołem, który ma za sobą koszmarny sezon. Zdaniem dziennikarza do finalizacji brakuje tylko szczegółów.

Antonio Conte w trakcie kariery prowadził już wiele klubów i kadrę narodową. W przeszłości pracował między innymi w Tottenhamie, Chelsea, Interze Mediolan i Juventusie. Włoch jest bezrobotny od czasu, gdy w marcu zeszłego roku został zwolniony ze wspomnianego Tottenhamu. Wiele jednak wskazuje na to, że już wkrótce wróci do pracy. 

Zobacz wideo Najlepszy piłkarz Ekstraklasy zawiódł

Antonio Conte blisko Napoli. Gianluca Di Marzio potwierdza

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, szkoleniowiec wkrótce może objąć Napoli. Jego zdaniem obie strony porozumiały się już w sprawie długości kontraktu oraz zarobków. Dziennikarz dodał, że do finalizacji brakuje jedynie ostatnich szczegółów. Conte ma podpisać trzyletnią umowę. "Mówi się o możliwości zerwania kontraktu, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, w przypadku braku harmonii lub nieosiągnięcia określonych celów" - przekazał. Doniesienie te potwierdził również Fabrizio Romano, który dodał, że rozmowy będą kontynuowane we wtorek. 

Napoli ma za sobą koszmarny sezon, który zakończyło na 10. miejscu z dorobkiem 53 punktów. Na początku zespół prowadził Rudi Garcia. Szkoleniowiec bardzo jednak zawiódł i w jego miejsce zatrudniono Waltera Mazzarriego. Wyniki drużyny wcale się nie poprawiły i działacze ponownie zmienili trenera. Na początku tego roku Napoli objął Francesco Calzona, który jest również selekcjonerem reprezentacji Słowacji. Pewne jest jednak, że nie pozostanie dłużej we Włoszech i z tego powodu klub szukał nowego trenera.

Jeszcze do niedawna w mediach mówiło się, że Napoli może objąć Gian Piero Gasperini, który kilka dni temu wygrał z Atalantą Ligę Europy. Finalnie Włoch pozostanie jednak w obecnym zespole. 

Czy zatrudnienie Conte to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.