Niewiarygodna końcówka w "polskim" meczu Serie A. Kapitalny gol Milika! [WIDEO]

O krok od blamażu był Juventus w hicie Serie A przeciwko Bolognii. Turyńczycy przegrywali 0:3, ale odrobili wynik i doprowadzili do remisu. Sporą zasługę miał w tym Arkadiusz Milik, który na boisko wszedł w drugiej połowie i zdobył znakomitą bramkę z rzutu wolnego. Wcześniej asystą popisał się inny z Polaków Kacper Urbański. Łącznie na boisku obejrzeliśmy czterech Biało-Czerwonych.

Mecz Bologna - Juventus to starcie o trzecie miejsce w Serie A, a także spotkanie czterech Polaków w hicie 37. kolejki włoskiej elity. Od pierwszej minuty na placu gry oglądaliśmy Łukasza Skorupskiego, Kacpra Urbańskiego i Wojciecha Szczęsnego. W drugiej części spotkania na boisku pojawił się Arkadiusz Milik i błysnął geniuszem przy rzucie wolnym.

Juventus z piekła do nieba. Cudowny gol Arkadiusza Milika

Bologna rozpoczęła mecz od ekspresowego prowadzenia 2:0 po zaledwie 11. minutach, a dziwną asystę przy drugim trafieniu zaliczył Kacper Urbański. Wojciech Szczęsny musiał ratować zespół przed stratą bramki jeszcze przed końcem pierwszego kwadransa. Finalnie jednak bramkarz wyciągał piłkę z siatki trzeci raz tuż po zmianie stron.

Wydawało się, że przy prowadzeniu gospodarzy 3:0 mecz jest właściwie rozstrzygnięty. W 64. minucie na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik i dał impuls drużynie. Juventus obudził się jednak dopiero w 76. minucie, kiedy to do siatki trafił Federico Chiesa i dał drużynie nadzieję. Niedługo później podtrzymał ją właśnie Milik.

Reprezentant Polski w 83. minucie ustawił piłkę tuż przed polem karnym i egzekwował rzut wolny. Napastnik uderzył precyzyjnie lewą nogą w kierunku okienka bramki i nie dał Łukaszowi Skorupskiemu szans na interwencję. Bramkarz wpadł w boczną siatkę, a i tak nie był w stanie odbić strzału Milika.

Po trafieniu na 2:3 Juventus nie przestał atakować i już dwie minuty po pięknym golu napastnika doprowadził do remisu 3:3. Tym razem Skorupskiego pokonał Kenan Yildiz i dał turyńczykom jeden punkt w meczu na szczycie Serie A.

Na trzecim miejscu w tabeli pozostają jednak piłkarze Bologny, a Juventus jest czwarty. Obie drużyny mają po 68 punktów, a miejsce na podium ligi rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Kacper Urbański i Łukasz Skorupski zmierzą się w niej z Genoą, a Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny z Monzą. Spotkania te zaplanowano na sobotę 25 maja o 18:00.

Czy Arkadiusz Milik zasłużył na powołanie na Euro 2024?