安iderski b造sn掖 we W這szech! Na to czekali鄉y. Wej軼ie smoka [WIDEO]

Karol 安iderski z drugim golem w ko鎍z帷ym si sezonie Serie A! Reprezentant Polski ponownie na 豉wce rezerwowych rozpocz掖 mecz Hellasu Werona, kt鏎y w niedzielne popo逝dnie podj掖 na swoim stadionie Torino. Polak zdoby bramk pi耩 minut po wej軼iu na boisko, ale to niestety nie wystarczy這 do zdobycia trzech punkt闚. Tym samym Hellas do ko鎍a b璠zie musia walczy o utrzymanie w dw鏂h ostatnich kolejkach Serie A.

Od lutego Karol Świderski jest wypożyczony z amerykańskiego Charlotte FC do Hellasu Werona. Reprezentant Polski z jednej strony trafił do włoskiego klubu, żeby pomóc mu w utrzymaniu w Serie A, a z drugiej, żeby przygotować się do Euro 2024. Od momentu transferu wystąpił we wszystkich 13 spotkaniach w lidze, w których raz wpisał się na listę strzelców w wygranym 1:0 meczu z Sassuolo.

Karol Świderski dał nadzieję Hellasowi Werona. Jednak Torino w końcówce się obudziło

Świderski na murawę często wchodził z ławki i tak też było w niedzielnym spotkaniu przeciwko Torino. Hellas potrzebował jak tlenu punktów, żeby uspokoić swoją sytuację w tabeli. Napastnik pojawił się na boisku w 62. minucie przy bezbramkowym remisie.

Zaledwie pięć minut później Suat Serdad wpadł z lewego skrzydła w pole karne Torino, wyłożył na trzeci metr pi趾 do Karola Świderskiemu, a temu pozostało wpakować ją do siatki! Hellas prowadził 1:0 po golu reprezentanta Polski i mógł liczyć na zdobycie niezwykle ważnych trzech punktów.

Niestety gol Karola Świderskiego nie zapewnił drużynie z Werony trzech punktów. Torino grało do końca i w 77. minut wynik spotkania wyrównał Zannetos Savva. Sześć minut później gola na 2:1 dla ekipy z Turyny strzelił Pietro Pellegri. Tym samym Hellas Werona przegrał 18. mecz w tym sezonie Serie A.

Jak to wpłynęło na sytuację w tabeli? Hellas zajmuje 14. miejsce i ma 34 punkty na koncie. To o cztery więcej od Udinese, które na 18. pozycji otwiera strefę spadkową. Jednak Udinese mecz w 36. kolejce rozegra w poniedziałek na wyjeździe z Lecce. Hellas i Świderski do końca spotkania rozegrają dwa mecze - na wyjeździe z Salernitaną (20 maja) i u siebie z Interem Mediolan (26 maja).

Karol 安iderski powinien by podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski na Euro 2024?