Juventus podjął ostateczną decyzję ws. przyszłości Arkadiusz Milika!

Już od tygodni media donoszą, że Juventus szykuje w lecie prawdziwą rewolucję kadrową. Ta obejmować ma zmianę trenera i odejście kilku zawodników. "La Gazzetta dello Sport" właśnie opublikowała listę piłkarzy, których turyńczycy będą chcieli się pozbyć. Niestety jest na niej jeden z Polaków, który sam chce pozostać w klubie.

Juventus już czwarty raz z rzędu nie był w stanie wygrać mistrzostwa Włoch, które wcześniej zdobywał seryjnie. Władze klubu wreszcie uznały, że w takim wypadku potrzebne są drastyczne zmiany. Jedną z nich ma być zwolnienie Massimiliano Allegriego, a kolejne obejmują sprzedaż sporej grupy zawodników. Włoskie media opublikowały listę tych, którzy latem mają opuścić Turyn.

Zobacz wideo Sztafeta 4x400 mężczyzn z awansem na igrzyska! Mateusz Rzeźniczak: Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy

Juventus ma listę zawodników do sprzedaży. Jest na niej jeden z Polaków

Wymiana składu w Juventusie nie będzie oczywiście kompletna, a klub wytypował już zawodników, na których chce budować przyszłość. Z pewnością będą to młodzi Dusan Vlahović i Federico Chiesa, a także nieco bardziej doświadczeni Adrien Rabiot i Bremer. Jest jednak lista zawodników, którzy muszą odejść, by zrobić miejsce dla innych. 

Według "La Gazzetty dello Sport" znajduje się na niej sześć nazwisk, a jeden z tych piłkarzy jest Polakiem. Latem z klubu odejść mają Alex Sandro, Paul Pogba, Samuel Iling-Junior, Weston McKennie, Moise Kean i Arkadiusz Milik. Sandro nie przedłuży kontrakt, Pogba jest zawieszony, a kolejna trójka nie rozwija się tak, jak życzyłby sobie tego klub. Z kolei Milik starzeje się i nie daje już takiej jakości. 

Polski napastnik w tym sezonie jest głównie rezerwowym i w 32 meczach trafił do siatki siedem razy oraz zaliczył asystę. Jego liczby raczej nie zwalają z nóg, a Vlahović jest niekwestionowanym numerem jeden i 30-latkowi pozostałaby tylko rola rezerwowego. Jego umowa wygasa dopiero w czerwcu 2026 roku i zdaniem Meczyków reprezentant Polski chciałby zostać w Turynie. Klub będzie chciał jednak sprzedać go już tego lata. 

Inaczej ma się sytuacja Wojciecha Szczęsnego, którego kontrakt wygasa w przyszłym roku. To samo źródło donosiło, że Juventus chciałby ściągnąć do siebie młodego bramkarza, ale Polak miałby zostać jego mentorem przez kolejny rok. Dlatego też jego pozycja jest raczej niezagrożona. 

Czy Arkadiusz Milik powinien odejść z Juventusu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.