Roma przekazała nowe wieści po wypadku. Wiemy, czy piłkarz będzie kontynuować karierę

W trakcie meczu AS Romy z Udinese kibice przeżyli chwile grozy po tym, jak Evan Ndicka upadł na murawę bez kontaktu z rywalem i trzymał się za klatkę piersiową. Zawodnik opuścił już szpital po niezbędnych badaniach. Na szczęście czuje się już dużo lepiej i wykluczono zawał serca. Teraz rzymski klub przekazał kolejne pozytywne informacje w jego sprawie.

W trakcie meczu AS Romy z Udinese doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji z udziałem Evana Ndicki. Obrońca rzymskiej drużyny nagle upadł na murawę i trzymał się za klatkę piersiową. Piłkarz błyskawicznie został zniesiony z boiska i przewieziono go do szpitala. Tam na szczęście poczuł się już lepiej, a lekarze wykluczyli zawał serca. Spotkanie finalnie zostało przerwane. 

Zobacz wideo Tak Wojciech Szczęsny odpoczywa po operacji. Bajkowa sceneria

AS Roma przekazała dobre wieści ws. Ndicki

Iworyjczyk po przejściu badań opuścił już szpital. Nie wykryto u niego żadnych patologii serca, a klub poinformował, że "obraz kliniczny jest zgodny z urazem klatki piersiowej z minimalną odmą opłucnową". Media podawały, że obrońca wkrótce powinien wrócić do treningów. Teraz te informacje oficjalnie potwierdziła również AS Roma w specjalnym komunikacie. 

"Evan Ndicka przeszedł serię badań kardiologicznych i badań płuc w centrum medycznym Villa Stuart FIFA. Przeprowadzone badania potwierdziły brak patologii serca oraz zanik minimalnej odmy opłucnowej, która pojawiła się podczas meczu w Udine. Zawodnik jest zatem gotowy do wznowienia aktywności sportowej, co będzie monitorowane w kolejnych dniach" - czytamy. 

Evan Ndicka trafił do AS Romy latem zeszłego roku z Eintrachtu Frankfurt. W bieżącym sezonie rozegrał 27 meczów, w których zaliczył dwie asysty. Zawodnik jest również reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej, z którym w tym roku triumfował w Pucharze Narodów Afryki. 

Serie A przekazała, że spotkanie AS Romy z Udinese ma zostać dokończone w czwartek o godzinie 20:00. Zespół Daniele De Rossiego po 32 kolejkach zajmuje piąte, czyli ostatnie gwarantujące grę w Lidze Mistrzów, miejsce w tabeli z dorobkiem 55 punktów. 

Czy AS Roma zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.