Bałagan w przyszłym klubie Piotra Zielińskiego. "Nadszedł czas, by go sprzedali"

Inter Mediolan jest na najlepszej drodze do sięgnięcia po mistrzostwo Włoch. Przyszłość klubu nie jest jednak jasna. Z powodu zadłużenia u funduszu Oaktree media regularnie donoszą, że właściciele mogą sprzedać Inter. Na ten temat wypowiedział się jeden z fińskich biznesmenów, który był łączony z zakupem Interu. - Złożyłem bardzo poważną ofertę - stwierdził.

Inter Mediolan nie ma sobie równych w bieżącym sezonie Serie A. Drużyna prowadzona przez Simone Inzaghiego jest w kapitalnej dyspozycji i pewnie zmierza po mistrzostwo Włoch. Po 32 kolejkach jest liderem tabeli i ma na koncie 83 punkty. Może pochwalić się najlepszą ofensywą (77 goli) i defensywą (17 straconych goli). 

Zobacz wideo Co z Michałem Probierzem po mistrzostwach Europy? Mamy głos z PZPN-u

Inter może zostać sprzedany. Naciski z zewnątrz

W klubie może jednak dojść do wielu zmian. Od kilku lat mówi się o tym, że kupnem Interu zainteresowani są Saudyjczycy.  Zespół z Mediolanu jest zadłużony u funduszu Oaktree na 275 milionów euro plus 75 milionów odsetek i dlatego dziennikarze podają, że obecni właściciele, czyli grupa Suning, mogą sprzedać klub. Termin spłaty upływa za miesiąc i działacze szukają sposobu na pozyskanie pieniędzy. Na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka zespół. Na temat możliwej sprzedaży Interu wypowiedział się fiński biznesmen Thomas Zilliacus, który również był łączony z zakupem klubu. 

- Nadszedł czas, aby Suning sprzedał Inter. Złożyłem bardzo poważną ofertę kupna 100 procent udziałów w klubie, przedstawioną firmie Suning w lutym. Byliśmy bardzo blisko zawarcia umowy - zdradził w rozmowie z The Italian Football Podcast. 

Według najnowszych doniesień Suning ma plan na spłatę zadłużenia. Il Sole 24 Ore podaje, że Chińczycy zaciągną nową pożyczkę u innego funduszu. Właściciele przeznaczą środki z niej na spłatę całości zadłużenia wobec Oaktree. Będzie to oznaczać utrzymanie kontroli nad Interem, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Możliwość sprzedaży klubu nadal pozostaje otwarta. 

Inter najbliższy mecz rozegra już w poniedziałek o 20:45. Tego dnia zmierzy się w derbowym spotkaniu z Milanem. Jeśli zespół Inzaghiego wygra ten mecz, to zapewni sobie już mistrzostwo. Przypomnijmy, że od nowego sezonu piłkarzem tego klubu zostanie Piotr Zieliński

Czy Inter Mediolan powinien zostać sprzedany?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.